Sangerari

Ciclul menstrual

Postata de pissy92 cu 11 ani in urma.

Buna seara.Iau yaz de aproape 1 an,insa acum 1 saptamana am avut o mica infectie urinara si am luat 2 pastile de antibiotic si in rest m-am tratat cu ceaiuri naturiste.Ieri am avut o mica sangerare,cu toate ca peste o saptamana trebuie sa imi vina ciclul menstrual si azi din nou am avut sangerari.Credeti ca este din cauza tratamentul sau a racelii sau este vorba de altceva? Multumesc.

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este posibil ca aceasta tulburare a sangerarilor sa fie datorata infectiei pelvine; de asemenea, administrarea anticonceptionalelor poate sta la baza acestor sangerari. Este recomandat sa efectuati un consult ginecologic.

pissy92

acum 11 ani

ok.multumesc