sangerare masiva

Ciclul menstrual

Postata de teo79 cu 12 ani in urma.

in timpul ciclului menstrual am o sangerare masiva cu cheaguri destul de mari. problema asta o am dupa ce am nascut a doua oara prin cezariana si mi s-a ligaturat o trompa, cealalata fiind scoasa la o sarcina extrauterina anterioara nasterii. nu am nici o durere in acest timp, doar aceste cheaguri foarte mari. ce as putea sa fac? va multumesc.

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Sangerarea masiva cu cheaguri trebuie investigata si tratata de catre medicul de specialitate. Cu cat intarziati investigatiile, cu atat consecintele pot fi mai mari, incepand cu instalarea anemiei.

doina

acum 12 ani

daca examenul medical nu evidentiaza o cauza organica ci doar o dereglare hormonala sa stii ca sunt produse din plante foarte eficiente pentru aceste probleme, dar nu poti incepe o terapie naturista pana nu ai un diagnostic cert de la medicul specialist. In unele cazuri se poate merge in paralel cu medicatia alopata. Sanatate!

stefanica melinte

acum 12 ani

eu folosesc la recomandarea medicului ginecolog(am fibromatoza difuza cu ciclu abundent si cu cheaguri pe langa o ciroza hep.virus C)ceai de traista ciobanului dar fiti atenta la instructiuni de folosire.La mine merge cu succes.