prima zi anticonceptionale

Ciclul menstrual

Postata de o stea cu 13 ani in urma.

Medicul ginecolog mi-a prescris anticonceptionale,pt chisturi pe ovar...Dc imi vine ciclu seara s-au dupa-miaza tarziu ,doar putin,trebuie sa iau prima pastila seara,s-au sa astept pt a doua seara?

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

In ziua ciclului, la ora aleasa de dvs. Daca va vine seara, luati in seara aceea pastila si apoi in fiecare seara la aceeasi ora. Parerea mea este sa nu asteptati a doua seara.

o stea

acum 13 ani

Multumesc.

o stea

acum 13 ani

Protejeaza anticoneptionalele din prima luna?

Iuli

acum 13 ani

Da, logic. V-as recomanda totusi sa cautati informatii despre anticonceptionale. Este evident ca nu stiti cum functioneaza acestea. Atentie mare la faptul ca dupa 35 de ani nu mai aveti voie sa luati anticonceptionale. Sanatate!