Pot ramane insarcinata dak nu mi-a venit ciclul de 3 luni?

Ciclul menstrual

Postata de creata86 cu 12 ani in urma.

de 3 luni nu mi-a venit ciclul si eu vreau sa raman insarcinata si doctora m-a dat sa iau folidex (acid folic) eu si sotul meu ne dorim un bb? Va multumesc

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

Orice intarziere a ciclului menstrual de peste 3 luni trebuie investigata de medicul ginecolog.
In mod normal, ovulatia este urmata la ~12-14 zile de menstra, si numai in perioada ovulatorie puteti ramane insarcinata.

daria

acum 11 ani

nu mia venit ciclul de 3luni ?am contac sexual de 7 ani nu am ramas nicioadat si nici nu am menstruaita regulata nici nu iau antibb dara cum nu stiu de ce nu mia venint tesul a aiesit engativ