oare ce am??:-??

Ciclul menstrual

Postata de dffnfnfnj cu 13 ani in urma.

Buna!
Mica problema care apare la majoritatea femeilor..:(...
In luma septembrie am avut mentruatia pe 23,in octombrie pe 22..insa pe 12 noiembrie a aparut iar:(..cu 2 saptamani inainte sau mai putin chiar..am avut contacte sexuale neprotejate..nu prea m.am simtit bine...eram cam stresata asa ca la o zii inainte de aparitia mentruatiei am facut un test de sarcina,bineinteles negativ...insa apoi m.am speriat...de ce a aparut iarasi...?:(ce ma sfatuiti??...Am de ce sa ma ingrijorez??

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Nu inteleg. Va doriti sau nu un copil? Daca nu, atunci nu inteleg de ce sa aveti contacte sexuale neprotejate. Daca da, atunci aveti sanse sa fi ramas sau sa ramaneti gravida! Consultati un medic endocrinolog pentru a vedea ce se intampla si de ce aveti ciclu atat de des. Este posibil sa nu fie ciclu, ci doar o sangerare. Oricum este un simptom destul de important, verificati cat mai repede ce se intampla.

- de ce -

acum 13 ani

la 15 ani ai tai chiar te ocupi cu probleme serioase, studiaza mai mult succes