menstruatie intirziata cu 9 zile:e sarcina?

Ciclul menstrual

Postata de olycika cu 11 ani in urma.

buna,am si eu o intrebare:ultima menstruatie am avut-o pe02-02-2013 pina pe data de 02-03-2013 am avut sex protejat cu prezervativ,dupa 2 martie a fost ejaculare in afara,azi suntem in 10 martie si menstruatia intirziata cu 9 zile,mentionez ca am ciclu regulat de 30 de zile,oare sunt insarcinata,sau ce altceva poate fi?simtome nu am nici de menstruatie nici de sarcina.
raspundeti va rog...mersy

Raspunsuri (4)

Sigada

acum 11 ani

Dupa 10 zile de intarziere a menstruatiei puteti face un test de sarcina si de asemenea, va recomand si o vizita la medicul ginecolog.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Alte cauze ce pot duce la intarzierea menstruatiei: stresul, tulburarile hormonale, infectiile genitale, tulburarile metabolice, etc.
Efectuati un test de sarcina si consultati medicul giencolog.

olycika

acum 11 ani

am facut test si e negativ

Andra

acum 8 ani

Buna,ultima menstruatie am avut p pe 31 ianuarie..deja e 4 martie si nimic.oare sunt insarcinata?