Menstruație abundenta?

Ciclul menstrual

Postata de Maria cu un an in urma.

Bună am născut acum 2 luni și mia venit menstruația și e destul de abundenta am fost la ginecolog și mia dat sa eau egromet oare de la acest medicament o sa am dureri sub burtă și de spate mia zis ca e pentru contractarea uterului am aut și retenție placentara și mia dat atunci ceva injectabile și am aut dureri foarte foarte mari mai ceva ca alea de naștere dacă îmi poate răspunde un medic sau cineva care au mai luat egromet va rog sunt foarte îngrijorată sângerez foarte mult

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes:
https://sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-feminine/factorii-de-risc-si-cauzele-aparitiei-metroragiilor_17143