Ma antracit 9 zile dar la un puseu de nervi am luat foarte multe medicamente odata?

Ciclul menstrual

Postata de Ionescu alina cu 10 luni in urma.

Acum 2 săptămâni fiind foarte nervoasa cat si luna trecuta am luat foarte multe medicamente an cantitatea mare o singura data și acum doua săptămâni la fel antibiotic puternic ma poate antracit menstruația din vina qsta si q stresului și nervilor

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 10 luni

Buna ziua,
Daca ati luat o cantitate mare de medicamente odata, aceasta poate avea efecte negative asupra organismului dumneavoastra si poate afecta senzatia de bine si menstruatia poate fi, de asemenea, afectata de acest lucru. De asemenea, stresul si anxietatea pot influenta si ciclul menstrual.

Recomandarea este sa consultati medicul pentru a discuta despre orice probleme de sanatate sau nelinisti pe care le aveti si sa urmati sfaturile lor pentru a va mentine sanatatea in general si pentru a normaliza ciclul menstrual.

Va recomandam sa va programati la medic: https://www.clickmed.ro/medic/psihologie
Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Sanatatea-mentala/cauzele-medicale-ale-starii-de-nervozitate-iritabilitate_9234