lipsa menstruatiei

Ciclul menstrual

Postata de monikmaria cu 11 ani in urma.

Buna ziua , scriu aici o intrebare si va rog daca se poate sa ma ajutati ca nu am cui sa ma adresez momentan ,Problema mea este ca lipseste CM, ultimul l-am avut de pe data de 1.03 , si pana acum nu si-a facut aparitia decat scurgeri vaginale albe sau uneori alb-galbui, mentionez ca am avut contacte sexuale dar protejate , rar am dureri de spate si la fel momente cand sunt imbalonata, de obicei dupa masa. In trecut am mai avut o infectie urinara care a dus la intarziere ,ar putea fi aceeasi problema ? va rog cateva sfaturi

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este indicat sa consultati medicul ginecolog pentru evaluare. Ulterior, puteti consulta un endocrinolog -daca s-a exclus o afectiune ginecologica.

monikmaria

acum 11 ani

Buna seara, revin la problema mea cu detalii , am fost la consultatie la gineco si a stabilit ca totul e bn in afara de cateva scurgeri si ca ar fi si pe uter un fel de rana (nu grava ) care trebuie tratata prin laser si mi-a prescris anticonceptionale Qlaira, dar am vazut ca aceastea pot duce si la lipsa menstruatiei.Nu stiu cum sa procedez pentru ca ma simt din ce in ce mai rau , dureri de burta spate dar Cm tot nu vine , dmv imi recomandati sa iau pilulele?multumesc