intarziere ciclu menstrual

Ciclul menstrual

Postata de Happiness12 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Sunt aproape 3 saptamani de cand trebuia sa imi vina ciclul menstrual. Am facut test de sarcina si mi-a iesit negativ, deci insarcinata nu sunt. In ultimul timp am slabit cam 4-5 kilograme. S-a mai confruntat cineva cu astfel de probleme? Multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Ana Necula

acum 12 ani

un regim alimentar precar, slabirea prin infomentare, dar si stresul pot afecta foarte mult ciclul tau menstrual.deasemeni, un test de sarcina care afiseaza un rezultat negativ, nu inseamna intodeauna ca nu esti insarcinata. am avut si eu o problema asemanatoare, imi venea menstruatia cam dupa 2 -3 sapt intarziere.am fost la medicul ginecolog si am fost diagnosticata cu ovare polichistice. cel mai bine e sa faci o vizita la medic.astfel iti vei lamuri orice dubiu. multa sanatate :)

Happiness12

acum 12 ani

Multumesc mult pentru raspuns. Mi-a venit acum 2 zile. In ultimul timp nu prea am mancat si cred ca de asta e. O sa ma duc si la doctor ca sa fiu sigura totusi. multa sanatate si tie.:)