e grav

Ciclul menstrual

Postata de luiza problematica cu 13 ani in urma.

am luat postinor akm 3-4 luni adik in vara cam asa
are ceva dak il i-au enecesar akm
dar nu stiu ce sa fac sa il iau
mi-e frik dak raman dar si de ce s poate intampla

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Ah si daca il iei acum, NU mai ai voie sa iei un an de acum incolo. Daca este pericol sa ramai gravida, ia. Dar nu lua Postinor ci Escapelle. E mai scump dar e bun, eu nu am avut nimic de la el, pe cand de la Postinor au auzit tot felul de nenorociri.
Inca o data, sper ca s-a rupt prezervativul si nu ca ai facut sex neprotejat.

lumy

acum 13 ani

buna, as dori sa stiu daca dupa ce am facut sex neprotejat si am luat escapelle as mai putea lua inca unul in decursul aceleiasi saptamani? ac***a in vedere ca urmatoarea partida de dragoste a fost cu prezervativ insa acesta s''a rupt, iar acest lucru se intampla la mai putin de 12 ore dupa ce am luat medicamentul. Va rog sfatuiti''ma ce sa fac!