Dureri

Ciclul menstrual

Postata de Alemiqtza cu 11 ani in urma.

Buna Seara! Am si eu o intrebare....pana sa imi vina ciclul am mereu niste dureri ingrozitoare timp de aproape o satpamana,iar in ziua cand imi vine la fel mai ales daca se intampla sa imi vina pana la pranz si nu inteleg de ce.Este normal? Nu mai sunt in stare de nimic,pe laga faptul ca ma doare foarte tare burta,transpir rau si fac temperatura.Asta de cand mi-am inceput viata sexuala am observat.Sa fie din cauza aceasta?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuati un consult ginecologic; cauza durerilor perimenstruale ( mai ales daca sunt de natura recenta) poate fi inflamatia pelvina ( salpingita, anexita) iar aceastea beneficiaza de tratament.
Alte cauze posibile: endometrioza, chisturi ovariene, etc.

Alemiqtza

acum 11 ani

Ok,va multumesc am sa va urmez sfatul. Numai bine!