dereglarea ciclului menstrual

Ciclul menstrual

Postata de alexandra_ioana cu 12 ani in urma.

Sunt ingrijorata din urmatorul motiv: in luna iunie menstruatia a inceput pe data de 20 si s-a terminat pe 25 iunie, iar azi a inceput din nou(05 iulie).Nu mi se pare in regula..ce se intampla.Care ar putea fii cauza si ce as putea sa iau? Va multumesc!

Raspunsuri (8)

ady

acum 12 ani

as dori un raspuns la aceeasi problema. mentruatia a inceputpe data de 24iunie s-a terminat pe data de 1 iulie iar pe data de 4 a revenit foarte usor. nu am niciun simptom. care ar putea fi cauza?multumtsc

alexandra_ioana

acum 12 ani

Dap nici eu nu am avut absolut nici un simptom.Nu m-a durut burta, nu am avut nici macar o mica durere a sanilor sau o marire.

Iuli

acum 12 ani

Nu, acest lucru nu este normal. Adresati-va cat de curand unui ginecolog.

ady

acum 12 ani

eu am avut sanii un pic mariti si niste mici dureri cam cu o saptamana inainte de ciclu, dar nu m-am impacientat caci stiam ca o sa vina perioada de menstruatie si am stat linistita.

alexandra_ioana

acum 12 ani

da..dar cand a venit pe data de 4.... ai mai avut vre-un simptom?:D

ady

acum 12 ani

nu

ady

acum 12 ani

poate vreunul din medicii forumului ne poate ajuta cu un sfat inainte a ajunge la medicul ginecolog. eu mi-am facut o programare pt vineri, dar sunt tare speriata, deja ma gandesc la tot felul de cauze...

alexandra_ioana

acum 12 ani

Poate imi spui si mie.....ce ai aflat..:)