ciclul mentrual de 2 ori pe luna

Ciclul menstrual

Postata de lynka cu 12 ani in urma.

salut fetelor sper sa ma ajuta-ti si pe mine,,am ciclu de 3 ani si pina acum a fost regulat venea pe aceeasi data mereu si tinea o saptamina,insa luna aceasta mi-a venit de doua ori pe 5 pin pe 12 si a fost regulat,,si acum pe 28 iarashi mi-a venit dar neregulat cam merge prea tare,,de obicei in ziua cind vine am dureri enorme,,insa acum cind a venit a doua oara nu am avut delok ce poate fi ajutati-ma va rog,,multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Poate fi vorba de multe afectiuni, inclusiv dereglari hormonale etc. Recomand un control ginecologic si unul endocrinologic.

dsfsdgsd

acum 9 ani

Da draga doamna te am inteles , parerea mea este ca ar trebuii sa consulti un medic ginecolog,daca iti va veni si a 2-a oara,si a 3-a oara , si a 4-a oara pana te va lua cimitirul.