ciclul emnstrual

Ciclul menstrual

Postata de Maria Ottt cu 12 ani in urma.

Buna. Am si eu o nelamurire sper ca ma puteti ajuta cu niste pareri.Deci luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 9 si s-a terminat pe data de 16, de obicei ma tine 7 zile iar in primele zile este mai abundent.Luna aceasta mi-a venit pe data de 6 (mult mai devreme deoarece de obicei imi vine cu o saptamana si ceva dupa data menstruatiei anterioare)si m-a tinut pana pe 9, curgandu-mi foarte putin.Nu stiu ce ar putea fi..Multumesc celor care ma ajuta cu sfaturi:*

Raspunsuri (4)

eva40

acum 12 ani

poate fi o dereglare hormonala pe care e bine s-o tratati rapid.Vital Woman 2/zi si se regleaza minunat-fara efecte secundare

Maria Ottt

acum 12 ani

multumesc mult:*

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

In mod normal ciclul menstruatia are o durata de 28-30 zile, iar sangerarea menstruala 4-6 zile, dincolo de aceasta perioada fiind considerat anormal. ar fi bine de efectuat investigatii in sfera ginecologica, eventual endocrinologica (identifica tulburari hormonale).

Maria Ottt

acum 12 ani

Dar de cand mi-a inceput menstruatia,de aproximativ 4 ani 7 zile ma tine,am cerut sfatul unui medic si a spus ca totul este normal si ca in timp se va regla,oare acest lucru s intampla?