ciclu

Ciclul menstrual

Postata de roxyrozy cu 12 ani in urma.

este posibil sa nu iti vina ciclu niciodata si daca nu ce pastile sau ce tratament trebuie sa iei ca sa iti vina ciclul?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Exista cazuri foarte foarte rare in care ciclul nu apare, dar sunt sigura ca nu este cazul tau. Ai doar 13 ani, pana pe la 16-17 ai tot timpul sa iti vina. Abia daca ai vreo 17 ani si nu ti-a venit este cazul sa te ingrijorezi, pana atunci nu e problema. Uite, prietenei mele i-a venit abia la 15 ani jumatate si acum cateva zile a nascut o fetita foarte frumoasa si sanatoasa (are 25 de ani acum prietena mea). Deci nu ai de ce sa te ingrijorezi.