ce se intampla

Ciclul menstrual

Postata de miori cu 12 ani in urma.

am deja un ciclu regulat dar de doua luni imi vine de doua ori pe luna

Raspunsuri (4)

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,

aceasta tulburare de care suferiti se numeste polimenoree, si este un simptom care poate sa apara in mai multe afectiuni (chist ovarian, inflamatii pelviene, dereglari hormonale), de aceea va recomand un consult ginecologic inainte de a incepe orice forma de tratament.

va urez o zi buna

miori

acum 12 ani

am fost la medic si am facut oecografie genitala ,iar rezultatul a fost foarte bun ,adica nu sa gasit niciun fel de rana sau chisturi ovariene

carmen popa

acum 12 ani

poti sa incerci un remediu 100% natural pt reglare hormonala. se numeste Femicur si este obtinut din plante, deci nu are efectele secundare ale hormonilor. regleaza tulburarile de ciclu mentrual. mie mi l-a recomandat doctorita ginecolog la care merg si a avut efect atat asupra regularitatii, cat si a durerilor menstruale

miori

acum 12 ani

inteleg dar este vorba despre fiica mea , ea nu are viata sexuala si nu stiu daca acest tratament este bun pentru ea.