ce sa fie?

Ciclul menstrual

Postata de princess5 cu 13 ani in urma.

ultima menstruatie am avut-o pe data de 28 august ,iar pana azi (03.11) nu mi-a venit.decat o singura picatura de sange acum o luna.sanii ma dor dar in rest nimic...teste de sarcina am facut tre si au iesit negative..

Raspunsuri (3)

o mama

acum 13 ani

Mergi sa-ti faci o echografie. S-ar putea sa ai vreun chist ovarian. Asa i s-a intamplat si fetei mele, nu i-a venit ciclul 2 luni si am constata ca avea un chist de 5 cm. Chistu i-a disparut dupa 6 luni de tratament cu anticonceptionale. Daca ai chist este bine sa mergi la endocrinolog, tratamentul sa-ti fie dat in urma analizelor. Chisturile apar datorita dereglarilor hormonale, iar tratamentul trebuie particularizat in functie de analizele hormonale. Sanatate.

Iuli

acum 13 ani

Da, ai probabil un chist sau o dereglare. Mergi la endocrinolog.

princess5

acum 13 ani

va multumesc frumos...am sa-mi fac o programare:D