buna

Ciclul menstrual

Postata de alexa23alexa cu 13 ani in urma.

poti ramane insarcinata dupa 4 zile de la menstruatie?am facut dragoste cu iubitul meu si as vrea sa raman insarcinata si nu stiu daca pot ramane insarcinata dupa exact 4 zile de la menstruatie

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

Cati ani ai de nu stii cand poti ramane gravida? Tu ti-ai inceput viata sexuala fara sa stii cum functioneaza corpul tau? Sansele de a ramane atunci gravida exista dar sunt mici. Informeaza-te de pe Internet, nu mi se pare admisibil sa nu stii asa ceva. Si sper ca si iubitul isi doreste un copil, nu doar tu.

alexa23alexa

acum 13 ani

da ne dorim amandoi numai ka am tot incercat sa raman insarcinata si nam reusit.Imi pare rau ka nu am precizat cati ani am,22 de ani am.si eram curioasa daca imediat dupa menstruatie e vreo sansa

Iuli

acum 13 ani

Pai nu inteleg....daca va doriti un copil (desi mi se pare ca esti mult prea tanara pt asa ceva dar e alegerea ta), de ce nu faceti sex in perioada cea mai fertila? Ai fost la medic? V-ati facut amandoi analizele? Te-ai informat? Ai luat vitamine recomandate de medic special pt asa ceva? Asa se face un bebe...

simona

acum 13 ani

eu ma chinui de multzi ani sa fac un bebe si am 36 ani ,tu esti norocoasa eu cred ca dupa ultima zi de menstruatzie seti fertila 14 zile succes

simona

acum 13 ani

draga doamna luli nu va suparatzi dar e alegerea fiecaruia cand si cum sa faca un bebe,si fiind in florea vietzii are sanse imense sa faca un copil sanatos ,pentru ca daca nu stiati din momentul in care ai primul ciclu din punct de vedere fiziologic esti apt sa aduci un fat pe lume ,asa cum am spus mai sus cu riscul de a ma repeta esti feretila 2 saptamani de la ciclu ,de multe ori mai difera si de la persoana la persoana esti tanara incearca daca incerci de mai mult timp sa ramai insarcinata sa zicem de un an fara rezultat mergi la medic succes