Candidoza poate întârzia menstruația?

Candidoza

Postata de Utilizator11622096049 cu 2 ani in urma.

Buna, imi puteti răspunde va rog la întrebare. Vineri pe 21 trebuia să imi vină ciclul si nu a venit. Sunt la a 6 a zi de întârziere. Iar duminică am aflat ca am o infecție pentru ca aveam mâncărimi, usturoi, înțepături jos si prin burta si ovare. Iar ieri am fost la medicul de familie si i-am spus ca mi a întârziat si simptomele pe care le am. Si a spus ca am candidoza. Si mi a dat tratament
Fiind la a 6 a zis de întârziere a menstruatiei, vreau să va intreb, poate candidoza să întârzie menstruația?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa contactati medicul ginecolog. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/de-ce-intarzie-menstruatia_13859