zile medical

Cancer

Postata de vladmax cu 13 ani in urma.

zile medical pentru neoplasm endometru 1b

Raspunsuri (4)

flashxml

acum 13 ani

Stiu ca pe acesta boala ( cancer ) nu stiu daca si conteaza tipul de cancer , dar se da 520 sau 540 de zile concediu medical platit 100%.

valentina173

acum 13 ani

un an si jumatate, adica 547 zile platite 100%, dar dupa 90 zile vei merge la fiecare 30 zile la oncolog, care te va trimite la comisia de expertiza si cu avizul acestei comisii iti va da medical mai departe.

carmen

acum 13 ani

tatal meu este diagnosticat cu neoplasm faringian iar decontarea concediului nu se face la timp de catre societatea la care a lucrat pana sa fie operat si sa intre in concediu medical.De catre cine se face decontarea concediului si in cat timp trebuie platit dupa ce a fost vizat si trimis la unitatea la care a muncit?Ac***a SALARIUL BRUT DE 919RON CAT AR TREBUI SA PRIMEASCA PE CONCEDIU?

tatiana

acum 13 ani

medicalul se plateste 100%. Atat timp cat a platit asigurarile de sanatate, trebuie sa-i plateasca medicalul. Medicalul se duce la angajator, apoi se trimite la Casa de asigurari de sanatate si face plata. De fapt pe bolnav nu-l intereseaza decat sa se duca la medicul oncolog de care depinde ii da medical si mai departe ajunge la locul de munca - al celui in cauza bolnavul. Am trecut prin acestea si le stiu. De stiut ca puteti face multe analize cu trimiteri de la medicul specialist fara sa platiti. Noi bolnavii nu stim de la medici ci aflam tot de la pacienti. Doamne ajuta.