Va rog ajutati-ma!

Cancer

Postata de Alina264 cu 14 ani in urma.

Va rog din tot sufletul meu ajutati-ma sa interpretez rezultatul analizelor.Urmatorul conult la medicul curant este tocmai la sfarsitul lunii octombrie si nu am pace.
"Exam. toracelui nu evidentiaza recidiva tumorala locala dupa lobectomie inferioara dreapta.
Usoara retractie la acest nivel, cu ascensionarea diafragmului si tractionarea elementelor din mediastin.
Nu se evidentiaza adenopatii hiliare.In mediastinul anterior se gaseste un ganglion ovalar de 4/8mm.
Intraparenchimatos pulmonar evidentiaza o plaja de fibroza periferica laterotoracica stanga, precum si 3 noduli intrapulmonari:cel mai mare masoara 6mm si este situat apical stang, fiind nemodificat ca aspect comparativ cu exam. precedente;ceilalti 2 noduli masoara 3/4mm si sunt situati postero-bazal stang si in segmentul dorsal drept.
Fara lichid pleural,pericanic sau peritoneal.
Ficat cu steatoza difuza, prezintain segmentul V o leziune de 11mm cu periferia iodofila si centrul hipocaptant,posibil secundara.
Cai biliare nedilatate.Colecist fara calculi hiperdensi.
Splina,pancreas,glandele suprarenale cu aspect normal."
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (5)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Incearca sa completezi o fisa medicala pe acest site si un medic iti va raspunde cu siguranta la ceea ce te doare. Succes!!!![url=//sfatulmedicului.ro/index.php?module=Manechin]SfatulMedicului.ro - formular de consultatie[/url]

Alina264

acum 14 ani

Nu stiu cum sa procedez...pe manechin nu am cum sa reprezint tot corpul

Sheila

acum 14 ani

Alege doar o parte si la sfarsit la alte simptome treci toate rezultatele pe care le ai sau atasezi rezultatete la fisa

Maria

acum 14 ani

Draga mea cine are acest dg?nu cred ca este vb de tine pt ca esti prea tinara.Incearca nu pe manechi ci la sanatatea de la A la Z.ce ai postat pe forum scrie si medicului cu detalii legate de simptome.In scurt timp vei primi raspuns.Multa sanatate.

gabyluca

acum 14 ani

da am si eu o intrebare, in cat timp raspunde medicul in 72 de ore ???? k mie inca nu mia raspuns si au trecut mai bn de 130 de ore??