Neoplasm mamar cu metastaze osoase

Cancer Cancerul de san Metastazele osoase osteolitice ale cancerului de san

Postata de ionela20 cu 15 ani in urma.

Buna ziua,as dori sa comunic cu oricine ma poate ajuta in a lua decizii cat mai bune in ceea ce priveste afectiunea aceasta,adica neo mamar cu meta osoase -cu care a fost diagnosticata mama,acum un an si cu care, iata ma lupt(ne luptam) si acum...am multe semne de intrebare si cu respect ma adresez in principal unui medic de specialitate ,dar nu in ultimul rand oricarei persoane care a experimentat direct sau indirect "intalnirea cu balaurul numit- cancer la san" Multumesc anticipat.Sanatate.

Raspunsuri (10)

simona166117244

acum 15 ani

Buna ziua,
Foarte important in cazul cancerului de san, este optimismul. Si nu o spun eu , ci asta am auzit-o de la o doamna cu cancer la san. De asemenea important este un regim alimentar baza pe legume si fructe, ulei d emasline, cereale integrale , liniste suflteasca si miscare in aer liber, evitarea oricarei surse de radiatii. Totodata renuntarea la fumat, la alcool, carne , faina alba, cacao, conserve, mezeluri este necesara. Aceeasi doamna recomanda ceaiul Antitumoral. In ceea ce priveste alimentatia va puteti inspira" si din cartea "Cartea de bucate pentru bolnavii de cancer"-meniuri, retete, suplimente alimentare de D.D. Chiriac.
Din pacate nu exista un medicament sau un ceai miraculos care vindeca boala. Oncologia utilizeaza metode ce nu trebuie evitate(radioterapie, operatie, chimioterapie,etc).
Sanatate multa mamei dvs!

Bogdan246

acum 15 ani

Buna ziua membru 81564 mama mea a fost diagnosticata cu cancer la san din 1994 de atunci a facut sector de 2 ori ,adica ia scos cE era rau pentru -ca era benign acum 2 ani a crescut iar ceva acolo si au depistat ca este malign
iau scos 10 tumori din care 3 erau in metastaza,mana ii este din ce in ce mai umflata ,a facut chimioterapie ,tot ce se poate pe baza naturala ,iar acum dupa 2 ani are dureri de ficat si cu toate ca este in menopauza a inceput sa piarda si sange,va cred ca sunteti necajite si noi suntem si chiar nu stim ce sa mai facem ,adresa mea pe messanger este claudyas_1974 daca vreti sa mai vb ma gasiti pe mess ,sanatate multa si cu Dumnezeu inainte

Mihaela25153653

acum 15 ani

Va pot oferi citeva produse naturale 100% pe baza de aloe vera forte bune care va pot ajuta. putem vorbi pe mess [email protected] sau la tel. 0745005188. Alegerea o faceti dumneavoastra. Doamne ajuta

nicoleta

acum 13 ani

Buna as vrea sa intreb cum este mama ta desi a trecut mult timp de cand ai postat acest comentariu.. si daca poti sa imi impartasesti unele lucruri pe care am putea sa le facem in a putea invinge acest balaur cum bine l-ai numit, pentru ca mama mea a fost diagnosticata in urma cu o luna si suntem terminati nici nu stiu ce as putea sa fac sa fie cel mai bine mie teama sa nu iau decizii gresite..Iti multumesc

vero

acum 13 ani

buna, mama ta a fost diagnosticata cu metastaze osoase in conditiile in care avea cancer de san ?

Nicoleta

acum 12 ani

Da are tumoare la san si metastaze osoase..

MARINELA

acum 12 ani

A-M FOST OPERATA LA SANUL STANG ,SI DIAGNOSTICATA CU NEOPLASM MAMAR,SI BLOCAJ AXILAR DAR FARA METASTAZE .
IN PREZENT LA ONCOLOGIE ,MI- AU FACUT DOAR O INJECTIE DE STOPARE A MENSTRUATIEI SI FARA ALT TRATAMENT.
VA ROG DATIM SI MIE UN SFAT MAI BUN SI UN TRATAMENT CORESPUNZATOR BOLI DE CARE SUFAR
O762.639.335 SAU marinelasap@gmail. com

Camelia

acum 11 ani

Buna ziua!
Mama mea a fost fost operata la san acum patru ani.In ianuarie i au depistat medicii metastaze la ficat si la oase. Problema e ca nu i se poate administra chimioterapia din cauza ca transaminazele sunt duble si leucocitele la fel. De o luna face doar hormonoterapie.Nu cred ca e eficient. Probabil e inceputul sfarsitului...nu stiu...daca cineva a trait un caz similar si poate sa mi spuna cum evolueaza. Am citit pe internet de chimioterapia locala ..la noi in tara se foloseste? Va multumesc mult!

luminita

acum 10 ani

Buna! Eu am fost diagnosticara cu cancer la san si metastaze osoase in urma cu 2ani, chiar as vrea sa stiu cum se simt si alte persoane care se confrunta cu boala asta.Eu am avut un pronostic de 2luni Mulțumesc lui Dumnezeu a fost greșit. As vrea să vb cu alte persoane care trec prin experiența asta poate ne ajutam reciproc. Pe mine mă găsiți la adresa [email protected] Multă sănătate.

daniela1978

acum 10 ani

Buna ziua.va rog sa imi spuneti ce tratament ati urmat. Prietena mea a fost diagnosticata de o luna cu cancer mamar si metastaze osoase - la numai 35 de ani !!!!