Imi este putin frica dupa analizele de sange?

Cancer

Postata de Utilizator11719700802 cu 2 luni in urma.

Am fost sa fac analize de sange si mi-a iesit VSH-ul foarte mare.
VSH 1h: 23
VSH 2h: 38
Imi este frica sa nu fie vreo forma de cancer de exemplu leucemie.

WBC: 9.5
RBC: 5.02
HGB: 16.1
Astea din cate cred sunt valori normale.

Având in vedere ca doar VSH-ul imi este ridicat exista vreun risc de cancer? sau este doar ceva infectie( chiar daca nu prezint nici un simptom).

Am 19 ani, barbat.

Raspunsuri (1)

Utilizator11719700802

acum 2 luni

Probabil exagerez dar am auzit ca valorile ridicate de VSH pot indica si cancer