carcinom epidermoid

Cancer

Postata de brasyl cu 13 ani in urma.

Buna seara! Mama a fost diagnosticata cu carcinom epidermoid slab diferentiat al colului uterin; grad histoloric G3 si as vrea sa stiu ce reprezinta exact acest diagnostic si ce tratament sau masuri trebuie sa urmeze.
Va multumesc!

Raspunsuri (2)

rody

acum 13 ani

am trecut si eu acum un an cu mama mea prin asa ceva mergi de urgenta cu ea la un medic specialist si iti va recomanda pasii care trebuie sa ii urmati .Difera de la persoana la persoana tratamentul in functie de gradul pe care il are .Orice zi pe care o lasati sa treaca este un pas pierdut in razboiul cu aceasta boala.CONSULTA CIT MAI REPEDE UN MEDIC GINECOLOG.MULTA BAFTA DACA MAI DORESTI SA TE AJUT CU UN RASPUNS UN SFAT CU CEA MAI MARE PLACERE.

garofita

acum 11 ani

tatal meu a fost diagnosticat cu CARCINOM EPIDERMOID SLAB DIFERENTIAT G3 INFILTRATIV CU TENDINTA LA PARAKERATOZA.. ce inseamna mai exact si ce se poate face? va rog sa imi dati un sfat
multumesc