ajutor

Cancer

Postata de BOIANGIU1 cu 15 ani in urma.

Salutare!
Bunica mea,79 ani,a fost diagnosticata cu cancer la plamani si la rinichi,in metastaza.Doctorii i-au mai dat doar cateva luni de trait.Insa eu unul nu ma impac cu gandul asta.Trebuie sa existe o solutie!V-as ruga,daca poate cineva sa-mi spuna daca ar exista si cea mai mica sansa de vindecare?
Eventual v-as ruga sa-mi furnizati si mie cat mai multe informatii.Multumesc anticipat!

Raspunsuri (1)

constantin5102798

acum 15 ani

Te pot ajuta cu o informatie,daca se va sufoca(din cauza afectarii plamanului),cu acordul medicului curant,va putea folosi un Concentrator oxigen la domiciliu pe care si eu il folosesc ptr. mama mea(ptr. alta afectiune a plamanului)L-am procurat in regim de compensare prin casa de sanatate de la firma OXIGEN PLUS -Calea Rahovei nr 266-268 et.1 sect.5 Bucuresti.Tel.:021-4041406.Platesc o chirie lunara ptr. ac aparat (diferenta la chirie o plateste casa de sanatate) dar mama are 0xigenul ce o tine in viata fara sa se chinuie ca nu are aer.Intraba inainte medicul daca o poate ajuta si pe bunica ta ac. aparat!Daca vrei sa ai si o alta parere medicala la intrebarea ta fa-i cont pe ac site ,completeaza fisa ei medicala si apoi intraba medicii ce raspund la sectiunea oncologie Cu bine