Adenom Colonic Tubular Cu Neoplazie Intraepithelial De Grad Jos?

Cancer

Postata de Utilizator11566288213 cu 4 ani in urma.

Bună ziua!
Acum câteva minute tatăl meu rezultatul histopatologic ce are ca diagnostic
"Adenom colonic tubular cu neoplazie intraepithelial de grad jos."
Urmează să meargă cu rezultatul la medic. Mă tem de ceea ce i se va spune. Este un diagnostic grav?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua. Medicul este cel in masura sa va raspunda intrebarii.