tbc

Boli respiratorii

Postata de tany cu 14 ani in urma.

in urma cu 2,5 luni am fost depistata ac***a o forma inactiva de tbc si de atunci am inceput tratamentul.problema e ca sunt fumatoare si nu pot renunta la acest viciu.are cineva asemenea experiente?spuneti-mi dak stiti si alt tratament ajutator pe langa cel prescris de medic?

Raspunsuri (3)

elga50

acum 14 ani

Ajutator la ce? Pentru TBC sau pentru a te lasa de fumat? Fumatul nu are legatura directa cu TBC-ul, ci cu plamanul. Si daca nu faceai TBC, tot rau era pentru plaman. TBC-ul se vindeca, ca boala, cu ajutorul medicamentelor si nu lasandu-te de fumat. Ai grija intai de vindecarea TBC-ului si apoi mai discutam si de fumat.

Maria

acum 14 ani

Ai TBC pulmonar si inca mai fumezi?? Ai spus pnemologului ca fumezi??
Te rog sa ma ierti dar sint unii oameni care dau bani sa fie sanatosi si altii care dau bani grei ca sa...moara...mai gindeste-te.

ionut

acum 10 ani

sa beti dimineata lapte de capra , sa mancati sunca de porc si mult hrean