Symbicort turbuhaler 160/4,5 µg, pulbere de inhalat

Boli respiratorii

Postata de ety cu 12 ani in urma.

Se poate administra Symbicort in paralel cu Tarka (utilizat pentru hipertensiune si batai rapide ale inimii)?

Pana acum a utlizat (tatat meu) Seretide 50/100 combinat cu Tarka, dar i s-a schimbat medicamentul.

Cu respect Etelka

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Symbicortul este un medicament asemănător cu Seretide, având însă avantajul unei acţiuni mai rapide, astfel încât poate fi folosit şi pentru tratarea crizei de lipsă de aer. Poate şi el să fie folosit în asociere cu Tarka