Sinuzita tratata cu ceclor ?

Boli respiratorii

Postata de ooanaa cu 11 ani in urma.

Buna seara, am si eu o nedumeriere..sunt racita de 3 zile, azi am fost la un doctor ce mi-a zis ca am sinuzita, o inflamare a amigdalelor si o angina pectorala... mi-a dat sa iau ceclor, cuminol, olynth, nurofen raceala si gripa si paracetamol..dar am uitat sa-i spun ca acum 2 luni am avut colita, iar ceclorul poate dauna stomacului... sincer mi se par cam multe pastile (mai ales pt ca am auzit ca acest doctor ar mai avea obiceiul, uneori, sa dea medicamente dupa ureche)...ar trebui sa ma duc la alt doctor ?
va multumesc anticipat

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Daca aveti indoieli in privinta diagnosticului si a tratamentului, puteti consulta si o a doua opinie.
Asociat tratamentului antibiotic puteti lua probiotice pentru a preveni aparitia colitei.

ooanaa

acum 11 ani

Multumesc :)