nu am aer si ma doare in spate in zona plamanilor

Boli respiratorii

Postata de Fulgy cu 12 ani in urma.

numele meu este Anca C.si de ceva timp am o pb care nu imi da pace:am senzatia ca ma sufoc,ca nu am indeajuns aer ,nu ma satur de aer exact ca un oftat,eu mai am ji unele probleme cu lipsa de calciu ,dar in urma cu 2 luni am facut tratament intravenos cu CALCIU,mentionez ca starea de sufocare mi-a aparut aproximativ acum o saptamana.ce ma sfatuiti sa fac?eu sunt plecata din tara ji nu am deocamdata posibilitatea de a consulta un doctor.astept un raspuns !!va multumesc anticipat.

Raspunsuri (4)

Buna

acum 12 ani

Scrie-mi te rog un email la *** pe yahoo si te ajut.

victoras

acum 12 ani

Daca spui ca mai ai probleme cu Ca e f. posibil sa fie asta.Doar ca ar fi nevoie de vit.C pt fixarea Ca.Nu uita de Magneziu,Bine ar fi sa iei Magneziu forte(contine si B6).Oricum in spasmofilie ambele ajuta!!Daca ciclul e abundent e posibil sa pierzi Ca si Mag asa!!! Sanatate !!!

viorica

acum 12 ani

In fiecare joi dimineaţa vei bea o cană de fiertură de grău.
Vei pune la fiert o cană de ceai de grău,spălat şi 4 cani de apă.Se fierbe pănă rămăne o cană de zeamă.Aceasta se bea pe stomacul gol şi o oră nu se mănăncă nimic. Efectul apare în timp,dar pănă atunci urmează tratamentul pe care la trimis Victoraş.

dana

acum 12 ani

si eu am patit la fel, ,,,am lipsa de calciu si chiar ieri am fost la medic, iar rezultatul a fost : spazmofilie, pe langa sufocari eu mai fac si palpitatii,,,,,am primit calciu ca si tratament, si sa incerc sa ma stresez cat mai putin.