nebulizator

Boli respiratorii

Postata de monicapop cu 12 ani in urma.

Am fost diagnosticata cu bronsita asmatiforma si as dori sa cumpar un nebulizator ,pentru a-mi face tratament acasa.In farmacii am vazut diferite modele.Puteti sa imi recomandati un model de nebulizator?

Raspunsuri (3)

Medic Epuran

acum 12 ani

Pentru a putea fi recomandat un anumit tip de nebulizator este recomandat de primă intenţie consultul unui medic pneumolog care să stabilească un diagnostic exact: bronşită cronică, astm bronşic sau bronhopneumonie cronică obstructivă (BPOC), termenul de bronşită asmatiformă fiind destul de imprecis. După stabilirea diagnosticului tot medicul pneumolog va stabili tipul de nebulizator eficient.

irinavlad

acum 12 ani

Eu am bronsita cronica . Medicul pneumolog , odata cu medicatia prescrisa mi-a recomandat nebulizatorul cu compresor marca Healthy Line .Este un nebulizator usor de intrebuintat si care distribuie rapid medicatia.Eu il folosesc si il recomand cu incredere.

mateiiliescu

acum 12 ani

Am un baietel de 4 ani care are bronsita cronica .Medicul specialist mi-a recomandat un tratament cu aerosol.Am cumparat din farmacie la recomandarea doamnei farmaciste un nebulizator cu ultrasunete modelul Healthy Line de care suntem foarte multumiti.Este usor de folosit si il recomand.