Carcinoid atipic

Boli respiratorii

Postata de alingolu cu 13 ani in urma.

Buna ziua.sotia mea a fost diagnosticata ,in urma biopsiei,cu un carcinoid care pe alocuri avea aspecte atipice.ganglionii sunt curati,operatia a avut loc la Marius Nasta.Doctorul a spus totusi ca poate o saa ne trimita si la un oncolog.ne e frica de citostatica.altfel de ce ne-ar fi trimis?.avem motive de frica?

Raspunsuri (6)

floryny

acum 13 ani

Este bine sa luati legatura cu medicul oncolog, poate ii va da sotiei un tratament pe care trebuie sa-l urmeze. Nu trebuie sa va fie frica, urmati sfatul medicului.

victorita

acum 13 ani

eu am astm de la varsta de 12 ani nu se poate vindeca dar se poate controla''

sorin

acum 13 ani

Cel mai bine ar fi să consultaţi cât mai mulţi medici prezentând rezultatul investigaţiilor, de preferat ar fi un medic foarte renumit renumit. După aceea dacă părerile sunt aceleaşi, mergeţi la un oncolog foarte bun şi urmaţi tratamentul pe care îl indică el.

Raluca

acum 12 ani

Buna ziua,

Si sotul meu a fost diagnosticat cu carcinoid. @alingolu - sotia dumneavoastra ce tratament a urmat? cum se simte?

Multumesc!

alingolu

acum 12 ani

Fosta mea sotie se simte excelent. Nu a urmat niciun tratament,nu i s-a prescris tratament chimioterapeutic.Din ce ni s-a explicat carcinoidul nu inseamna cancer,domnul Grigorescu de la Fundeni doar ne-a sfatuit sa se fereasca pe cat posibil de noxe,odihna multa si ,paradoxal,multa miscare in aer curat ( munte samd ). Dar nu i-a dat de facut citostatice. Sotul dvs e un fericit pt ca a scapat doar cu un carcinoid. Atentie insa, fumatul interzis.Nu aveti de ce va teme,ii doresc multa sanatate...A,era sa uit.Foarte mult lapte de capra rosie,foarte multe fructe si legume.

Azaleea

acum 12 ani

....