As dori un raspuns,sunt disperata!

Boli respiratorii

Postata de Aida Raisa cu 12 ani in urma.

prietenul meu are probleme ale foselor nazale:i se infunda nasul si deabia daca respira si pe gura(din cand in cand,mai ales noaptea).el mi-a spus ca are probleme de cand este mic,as dori sa aflu ce boli ar putea sa aibe si daca aceste simptome pot duce la deces,sunt disperata,va rog sa ma ajutati,multumesc anticipat!

Raspunsuri (5)

ileana

acum 12 ani

de ORL ati auzit? pot fi polipii, copila mea avea probleme. nu stiu cum puteti fi disperata dar la medic nu mergeti?!?

DA DA

acum 12 ani

Ar putea fi polipi, deviatie de sept SAU APNEE.Oricum trebuie mers la medic pt investigatii si tratament corespunzator.

Aida Raisa

acum 12 ani

a fost de mic prin spitale,a luat si tratamente si se pare ca e in zadar,iar eu cand deschid subiectul uneori nu vrea sa ma asculte,iar alte ori spune ca totul va fi bine si ca nu va pati nimic,dar eu vad ca nu este asa,plus ca si fumeaza si nu vrea sa se lase,este cam incapatanat ce-i drept...sper sa il pot convinge sa mearga cu mine la doctor,insa stiu ca nu va vrea.multumesc mult penteu raspunsuri!

Medic Epuran

acum 12 ani

Cel mai probabil este vorba de o rino-sinuzită cronică sau chiar un astm bronşic (ţinând cont de descrierile d-vs). Ar fi recomandat consultul unui medic ORL-ist şi al unui medic pneumolog. Decesul în cazul acestor afecţiuni survine foarte rar.

Aida Raisa

acum 12 ani

a fost de acord sa imi spuna ce are si se pare ca sufera de astm.l-am si convins sa mergem la doctor sa isi mai faca niste controale.multumesc mult ptr raspunsuri!