problema intima

Boli genitale feminine

Postata de ana.maria.spat cu 11 ani in urma.

Buna ziua,
De ceva timp am probleme cu lubrifierea in timpul actului sexual, ceea ce duce si la dureri in timpul acestuia... Mentionez ca am 42 de ani si n-am mai avut o astfel de experienta pana acum, totul era normal. Am incercat sa folosim lubrifianti...dar sunt buni doar pt moment...si cam incomod de folosit. Nu exista un tratament pe care l-as putea urma astfel incat lucrurile sa revina la normal?

Raspunsuri (3)

Adrienne

acum 11 ani

Citeste prospectul de la FEMINELLA HYALOSOFT , ovule vaginale .

ana.maria.spat

acum 11 ani

Multumesc Adrienne.
Chiar am fost la medic si asta mi-a recomandat si el. Tratament cu ovule Feminella Hyalosoft 20 zile initial,dupa care cate 2 ovule / saptamana pentru intretinere.
Eu se pare ca am intrat la pre-menopauza...si de-aici mi se trage.
Dar e foarte bun acest tratament, ai dreptate...deja se simt ameliorari.

Adrienne

acum 11 ani

Ma bucur mult. Sanatate !