usturime

Boli de piele

Postata de tyby cu 13 ani in urma.

de un timp incoace am usturimi ale pielii sau parului pe picioare partea de sus spate a piciorului ce poate fii?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Da mai multe detalii te rog... Este rosie zona? Este iritata? I-ai facut ceva (lovitura, ras, zgariat etc) sau e spontan? De cat timp? Nu cred ca e nimic grav...

tyby

acum 13 ani

puncte rosii au aparut din senin si pielea e mai sensibila ca niciodata
am fost la dermatolog si mi-a dat pimafucin crema dimineata si seara lop***ad o saptamina dupa care intrerup aceste doua creme si ma dau cu biazol dar cel mai rau ma ustura cind depun efort intre fese cred ca ma oparesc
ce parere aveti?

nina

acum 13 ani

incercati cu program naturiste

Mary Jane

acum 13 ani

Spune-i medicului tau sa iti dea sa-ti faci analize la sange. Poate e ceva virus al pielii. Si incearca bai in ceai de musetel, e o minune musetelul.

larisa

acum 13 ani

detergentul

maddy

acum 13 ani

Ai cerut parerea unui neurolog/Eu am aceeasi problema la incheietura unei maini.mi s-a zis ca e posibil sa fie Zona zoster. Intreaba si neurologul.poate fi si o reactie reumatoida.nu merge doar pe varianta de dermato.Treaba e mai complicata cu corpul uman.