Un fel de bubite in apropierea zonei genitale

Boli de piele

Postata de ionut_tim cu 13 ani in urma.

Am si eu o problema....de ceva timp imi ies in zona pubiana,pe testicule si in zona inghinala ca un fel de cosuri dar nepurulente care dupa de le strang cu unghia se rupe varful si sangereaza abundent. Imi ies cam 1, 2 pe luna. Si in partea din jurul capului dupa ce dau pielita la o parte am mai multe bubite albe....care nu ma dernajeaza in nici un fel...le am de mai mult timp si nu-mi dau seama daca sunt normale sau e boala.Am avut acu vreo 2-3 ani un fel de neg dar care l-am tratat cu un unguent (Wartec )recomandat de medic care s-a vindecat. Va rog mult sa ma ajutati...multumesc.

Raspunsuri (3)

Victor Richard

acum 13 ani

Cosurile respective pot fi simptomele de la foliculita, probabil. Cel mai bine ar fi sa te adresezi pentru consult direct unui medic dermatolog.

floryny

acum 13 ani

Parere mea este sa mergi la un control de specialitate pentru a afla ce ai. Nu e bine sa iei tratament dupa ureche.

lalitzu

acum 10 ani

Salut.
Am exact aceeasi problema,imi poti spune te rog daca ai reusit sa rezolvi cumva?
Multumesc!