pete pe piele

Boli de piele

Postata de andra_m_c cu 14 ani in urma.

de cateva luni mi-au aparut pete pe piele,in general rotunde,unde initial aveam pielea aspra,apoi pielea a inceput sa mi se exfolieze din centru spre exterior…pe masura ce mi se exfolia imi ramanea zona depigmentata…putin mai deschisa la culoare.
mi-am facut analiza la piele si mi s-a zis ca este o eczema endogena si mi s-a dat tratament(lop***ad,diprogenta si xyzal).pe petele pe care mi-am dat a aincetat sa mi se mai exfolieze pielea…dar imi apar altele…din ce in ce mai multe si nu stiu ce sa fac.
Va rog sa m ajutati.
Multumesc.

Raspunsuri (2)

alina

acum 12 ani

ai pitiriazis rozat gibert....am si eu :((

andreea

acum 10 ani

Cum se poate trata?