mancarimi de la caldura

Boli de piele

Postata de mb80 cu 13 ani in urma.

buna! fetita mea de 3ani are de aprox o luna bubite pe gat de la caldura. Ea transpira foarte tare si probabil de aceea ii apar. Am fost la medicul de familie si mi-a dat Baneocin pudra,Fenistil gel, dar nici unul nu au dat rezultate. nu stiu ce sa mai fac. Se scarpina si asta inrautateste situatia. VA ROG DATI-MI UN RASPUNS URGENT! CE MEDIC TREBUIE SA CONSULT?

Raspunsuri (8)

ina

acum 13 ani

Ar trebui sa mergeti la dermatolog. incearca si cu bepanthen sau advantan, nepotelei mele ii merg bine

mary-mama fetei

acum 13 ani

advantan e unguent? ati consultat medicul? ca sa stiu daca il pot cumpara fara reteta. Medicul meu de familie e jalnic! multumesc de raspuns

ina

acum 13 ani

da advantan e unguent, a fost recomandat de medicul alergolog. Nu stia de la ce tot ii apar pete pe corp, s-a dovedit ca nu e alergica la ceva anume, dar de la caldura, unele fructe ii apareau pe piele tot felul de bubite

mary-mama fetei

acum 13 ani

iti foarte multumesc! Am sa merg sa-l iau si sper sa scapam de asta ca e si pentru ea suparator. are doar 3ani , nu am cum sa o fac sa nu se scarpine. mai vorbim

ina

acum 13 ani

sper sa-i mearga, nepoata mea are 3 jumate:)

andreea

acum 13 ani

si baietelului meu ii apar,,,are 2 ani jumate.l am dat cu fenistil,care nu face sa dispara bubitele ci ii atenuiaza mancarimea...cineva mi a spus ca isi da baietelul cu un pic de pudra,unde are mai multe bubite,pt ca asa zona se mentine uscata..eu sincer nu am incercat decat fenistil...

mary-mama fetei

acum 13 ani

Buna Anreea!Am dat-o cu fenistil o data si intr-o ora i-au aparut mai multe!probabil nu-i prieste. am dat-o si cu pudra dar doar le stagneaza nu le trateaza(bubitele).iti multumesc oricum! acum sa speram ca va da rezultat advantanul! imi fac colectie de medicamente acasa

andreea

acum 13 ani

stiu ca pudra nu le face as dispara imediat..mai poate dura cateva zile...si david mai are cateva..si se scarpina in somn...eu l am culcat in maieut ,fara chilotei macar..daca gasesti tratamentul care e eficient te rog sa imi spui..face bine sa mai aud de unele medicamente...nu se stie pe viitor..