INCREDIBIL

Boli de piele

Postata de Fana1 cu 15 ani in urma.

N-mi vine sa cred ca in iasi (oras cu pretentii si cu Universitati de medicina) - ORAS UNIVERSITAR nu exista clinici de alergologie-imunologie,- nu se poate asa ceva.... e TRIST. Sunt diagnosticat cu astm bronsic alergic si sincer sa fiu nu prea am unde sa ma duc la un consult periodic de calitate ( ar trebui sa ma duc doar la spitalul Spiridon - de unde as pleca probabil si mai bolnav )Doresc un consult de specialitate omenesc si decent , sa nu trebuiasca sa pierd o zi pe langa o usa de spital. Va rog daca stie cineva un asemenea medic sau vreo clinica sa ma ajute. Va multumesc. ( adresa de mail este [email protected])

Raspunsuri (2)

Maria40110424

acum 15 ani

buna ziua. am si eu o intrebare, poate ca nu aici trebuia sa postez dar nu-mi mai da optiunea cu <posteaza un mesaj>, asa ca imi cer scuze! am tratament pt tiroidita imuna, tyrozol si propanololol. la 2 saptamani de la inceperea tratamentului, am facut o alrgie urata cu complicatii si am ajuns la smurd de 2 ori unde mi-au administrat hidrocortizon in perfuzie. sunt aprope 3 saptamani de cand am intrerupt tratamentul si am luat tratament antialergic,xyzal, ceva injectii si omeprazol, deoarece am si ulcer. am terminat tratamentul dar tot nu ma simt bine. am mers la plafar si am luat ceva antialergic, cu care m-am simtit apropae ca inainte de boala. durerea persistenta a fost un nod in capul pieptului ce nu-mi da voie sa dorm, sa respir bine si sa mamanc. am programare la alergolog, dar as dori un sfat va rog. cand inceteaza`aceste manifestari ale alergiei? sunt 3 saptamani<cum am spus> de cand am incetat tratamentul, plus tratamentul adecvat pt alergie..si totusi? cat dureaza sa-mi iasa toxina dic corp? si inca o intrebare , va rog, durerile articulare severe<mentionez ca pana acum nu m-a durut nimic>, sunt legate tot de aceasta alergie? va multumesc foarte mult pt rabdarea dv!

Nicolae34110025

acum 15 ani

buna ziua,sotul meu sufera din cauza alergiilor,am incercat foarte multe tratamente,a mers un an de zile in fiecare luna la un medic in Timisoara,numai analize,teste si tratament si nu a simtit nici macar o ameliorare.O cunostinta de-a noastra a venit la noi si el se simtea foarte rau,i-a recomandat un juice natural si a inceput sa consume.Ii multumim din suflet pt acea recomandare deoarece a avut efect juice-ul , inca consuma , dar ca si perioada de mentinere.