Dernatita Seboreica

Boli de piele

Postata de Sabajki cu 14 ani in urma.

Daca poate sa-mi spuna si mie careva un tratament pentru dermatita seboreica in afara de cel cu medicamene. Am citit multe comentarii de vreun an si nici unul care a fost la dermatolog nu i-au disparut problemele dupa fata ca eu cu fata am probleme, am avut si pe cap da mi-au trecut de vreun an n-au mai aparut. Daca stiti vreun regim alimentar vreun unguent cu care sa ma curat de impuritatile care imi ies din piele va rog spuneti-mi.

Raspunsuri (1)

Claudiu-Fabian

acum 9 ani

Tratament Dermatita Seboreica :

Rugaciune ,

Post ,

Sulf 5/mg.
Rezorcina 3/mg.
Metronidazol 10/tb. (tablete)
Alcool 700 100/ml.

(Se prepara numai cu prescriptie medicala in farmacii)

Indicatii : Aplicare cu un betisor de urechi in zonele afectate dupa agitare(ustura la aplicare(dupa caz).

Am scapat de 12 ani de creme cu cortip***azi care mai rau mi-au facut raspandind pe toata suprafata fetei scuamele.

Multumiti Maicii Domnului !