cum sa fac?

Boli de piele

Postata de myo mioritza cu 13 ani in urma.

am si eu o mare problema cu acneea...in anumite portiuni ale fetei(in partile laterale ale fetei dupa ochi) am rani d la cosuri..ce pot sa fac sa nu mai acele rani care sunt ca niste gauri in piele?va rog dati-mi un sfat...multumesc!

Raspunsuri (5)

carlamihai

acum 13 ani

daca esti din Bucuresti ,te invit la o prezentare de cosmetice ,ce o sustine o d-na dr. ce s-a specializat in Franta.sau daca esti si din provincie si vrei sa vii,cu cea mai mare placere! adnana_2967. bafta!

cristina

acum 13 ani

sal..am si eu acceasi problema....cum nu-mi permit sa ies casa din cauza acneei...stau si va citesc sfaturile...ce pot sa va zic acnee mea a inceput c-am de la 19 ani si acum am 25..si momentan duc o lupta grea ..am folosit fff.multe produse si ce as putea sa va zic ca cel mai bine mi-a priit REVITOL ACNEZINE l-am folosit ceva timp..c-am 2 ani.si intr-o dimineata cand m-am trezit...mia aparut o mica roseata si mancarimi in jurul ochilor si al gurii...ce sfat imi puteti da?au mai fost cazuri asemanatoare...s-au ati reusit sa inlocuiti acest produs???s-au poate stiti voi ceva eficient impotriva acneei

danandrei

acum 13 ani

Este o sensibilitate a pieli care se datoreaza modului defectos a functionarii glandelor endocrine la nivelul pielii, este vorba de dermis, al 3-lea strat al pielii unde au loc o multitudine de transformari enzimatice. Acest strat este cu 75% fibra de collagen si contribuie la sanatatea si fermitatea pieli.

alx95pitbull

acum 13 ani

am aceeasi problema dar la varsta de 14 ani... incearca sa folosesti Baneocin Unguent ,este pe baza de antibiotice...am incercat mai multe creme, dar decat acest unguent a avut efect.....acneea incepe sa dispara de la 24 de ore dl prima aplicare...inainte de aplicare curatati fata cu apa calda + sapun antibacterian, sh daca ai timp/chef sh cu un tampon de vata imbibat in solutie de castraveti....vei vedea rezultatele;)

maria

acum 10 ani

aceiasi problema o am si eu :( de la 16 ani si mai am putin si fac 20 de ani....:( nu ma mai suport cand ma uit in oglinda\\:( am fost si la dermatolog si tot nu mi a trecut..:(