cristina

Boli de piele

Postata de cristina209136191 cu 14 ani in urma.

sunt cosmeticiana si intru in contact cu pielea clientelor. mi-au aparut in palma un fel de vezici care daca vin stoarse iese doar putina limfa, cand le ating imi produc prurirt si sunt dureroase. cred ca sunt veruci au culoarea putin rosiatica. as dori sa stiu cum pot scapa de ele ac***a in vedere ca maine merg iar la serviciu si lucrez cu alte persoane.multumesc

Raspunsuri (8)

karina

acum 14 ani

de ce nu folosesti manusi, sa nu mai intri in contact direct

emi

acum 14 ani

incercati sa mincati smochine

ionica

acum 14 ani

De ce nu incerci sa mergi la un dermatolog sa te vada, sa-ti dea tratament, mai ales ca vii in contact cu diferite persoane???

marina

acum 14 ani

Cristina incearca cu Travocort crema si Tinctuta Castelani. la mine a avut efect.

Sheila

acum 14 ani

Ai grija cu tinctura castelanii nu se aplica pe rana deschisa.

cristina

acum 14 ani

va multumesc la toti, am fost la medic si nu sunt veruci. am curatat kiwi si mi-au intrat peri din aia si s-au usor infectat

Iulian35116285

acum 13 ani

Cred ca este herpes recidivant dar nu sunt sigur si eu am problema aceasta , cum as putea sa vb cu tine in privat?

cristina209136191

acum 13 ani

nu eu chiar am facut o infectie la peri de kiwi, nu am nici o veruca nici un herpes recidivant, slava Domnului. poti vb si cu mine in particular, dar din pacate nu sunt un medic si nu te pot ajuta (iulian). cel mai bine e sa mergi la medic, cel putin sa afle (daca ai herpes recidivant) ce il declanseaza.
multa sanatate