ciuperca, micoza???

Boli de piele

Postata de totolino cu 13 ani in urma.

la nivelul gambei, pe partea din fata, mi-a aparut o pata de culoare rosie, cu niste puncte mici rosii, ma mananca, iar dupa ce ma scarpin incepe sa ma usture. Este bine determinata si pielea este lucioasa. Nu stiu ce poate fi, as dori un raspuns, acum sunt in strainatate si am posibilitati mai mici sa merg la dr. cu multumiri, Antonia

Raspunsuri (3)

pena

acum 13 ani

Am avut si eu o eczema si de la farmacie mi-a recomandat unguentul Fluocinolon N. M-am dat de vreo 2 ori si mi-a trecut. Sanatate!

elandiana30

acum 13 ani

Am avut si eu ceva de genul asta, a fost o ciuperca si m-am dat cu Clotrimazol cateva zile si a trecut.

chrys

acum 13 ani

akum ceva timp mi-a aparut o pata rosie pa gamba,ma mananca la contactul cu apa calda,parca se extinde tot mai mult.ce poate fi?