CCC

Boli de piele

Postata de jeans cu 13 ani in urma.

NU AI CUM SA SCPI .. DE ACEASTA BOALA CREDEMA VREAU CA CINEVA SA POSTEZE POZE .......INAINTE SI DUPA SA MA CONVING ASA NU CRED POSTATI POZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Raspunsuri (7)

mb80

acum 13 ani

scuze dar nu am inteles! la ce boala te referi?

jeans

acum 13 ani

tineeeea verzicolelor................ciuperca mai bine zis

Gabi

acum 13 ani

Psoriazisul este o boala de piele de cauza necunoscuta, probabil urmare a sensibilitatii organismului fata de diferite substante. Evolueaza sub forma de pete rosii care se acopera cu scuame si se extind, insotite de prurit. Primele leziuni apar in regiunea coatelor si genunchilor. Necesita un tratament indelungat si complex. Va recomand un tratament 100% naturist si fara reactii adverse sau dependenta.

jeans

acum 13 ani

despre ce e vorba.. zimi te rog frumos...

dorra_34

acum 13 ani

O cunostinta de-a mea care sufera de psoriazis a primit de la medic recomandarea de a merge la mare pentru ca apa marii este buna si de a folosi namol aplicat pe zonele afectate.

jeans

acum 12 ani

nush exact ce e akum 3 ani mia aparut o pata mica de 2 m diamentru exact la noada la spate cupa care sa extins si pe umeri spate.. si incep si pe burta .. un medic mia zis ca am tineea verzicolelelor akum 3 ani cand aveam mai putine pete iar akum un an mia zis ca am alergie .. habar nu am ..ce am :((( help me!!!)))

jeans

acum 11 ani

eu vorbesc de pitiriazis versicolelor nu de psoriaz ??cred malaessya furfur ceva de genu!!