Cauterizarea

Boli de piele

Postata de cristiana23153150 cu 14 ani in urma.

buna ziua,am avut si eu o alunita pe care din greseala ma rupto,am fost la dermatolog iar acesta mia cauterizati.Intrebarea mea este dak nu cumva inainte sau dupa cauterizare trebuia sami faca biopsia sau o serie de analize pt a vedea in ce stadiu se afla alunita.Mie doar mia cauterizato si mia spus sami dau cu apa oxigenata si atat

Raspunsuri (2)

cristiana23153150

acum 14 ani

buna ziua,am avut si eu o alunita pe care din greseala ma rupto,am fost la dermatolog iar acesta mia cauterizati.Intrebarea mea este dak nu cumva inainte sau dupa cauterizare trebuia sami faca biopsia sau o serie de analize pt a vedea in ce stadiu se afla alunita.Mie doar mia cauterizato si mia spus sami dau cu apa oxigenata si atat

raluca

acum 14 ani

Citat:
buna ziua,am avut si eu o alunita pe care din greseala ma rupto,am fost la dermatolog iar acesta mia cauterizati.Intrebarea mea este dak nu cumva inainte sau dupa cauterizare trebuia sami faca biopsia sau o serie de analize pt a vedea in ce stadiu se afla alunita.Mie doar mia cauterizato si mia spus sami dau cu apa oxigenata si atat

Buna,
Nueste neaparat nevoie sa faci analize doar pt ca ti-a cauterizat o alunita. Din cate stiu mai nasol era daca iti facea excizie sau alunita necesita interventie chirurgicala. Asa ca asculta-l pe doctor si fa cum ti-a spus el. Pe curand