Capilarita purpurica

Boli de piele

Postata de silviacostescu10 cu 14 ani in urma.

Sunt din Drobeta Turnu-Severin, am 27 de ani si in urma cu 9 ani (aproximativ), am fost diagnosticata in Bucuresti, spitalul Colentina, cu capilarita purpurica in urma unei biopsii si a mai multor controale. Am urmat un tratament, care a dat rezultare in timp, detralex si tarosin, problema este ca au inceput sa-mi reapara punctulete mici rosiatice, iar una dintre exeme, care nu-mi trecuse, a inceput sa se mareasca...sunt disperata, ma poate ajuta cineva cu vreun sfat? Am inceput sa reiau tratamentul dar nu mai are efect...

Raspunsuri (4)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

In acest caz ar trebui sa faceti o reevaluare reumatologica. Nu este o solutie sa reluati tratamentul recomandat in urma cu 9 ani?! Consultati medicul care v-a diagnosticat pentru o reevaluare clinica, biologica. In functie de rezultat se va alege schema terapeutica corespunzatoare. Purpura este o manifestare ce poate fi intalnita intr-o serie de afectiuni. Nu mai amanati!?

Silvia

acum 14 ani

Multumesc pentru raspuns, dar nu m-ati ajutat prea mult. Am reluat tratamentul pentru ca boala in sine este de lunga durata, drept urmare si tratamentul...Oricum, multumesc!

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Pentru o reevaluare reumatologica, investigatii necesare, precizare diagnostic puteti sa va adresati spitalului clinic Cantacuzino Bucuresti sectia medicala/reumatologie Conferentiar Dr Udrea Gabriela.

Silvia

acum 14 ani

Multumesc mult pentru raspuns!