Boala sau ce?

Boli de piele

Postata de mortallx cu 13 ani in urma.

De la un timp incoace am o problema...mi-a aparut ceva in anumite zone si nu-mi pot da seama ce este si cum se poate trata.Am trecut cu vederea am crezut ca poate e vreo alergie dar acum vad ca mi-au mai aparut si in alta parte 3 punctulete la fel.Intrebarea mea este ce este acest lucru,este grav,si cum se poate trata?
Am atasat si o poza:http://img175.imageshack.us/img175/3760/boala.jpg
Va rog raspunde-timi repede si nu ma luati la glume proaste.

Raspunsuri (4)

Sheila

acum 13 ani

Nu se intelege mai nimic din acea poza, da mai multe detalii.
Presupun ca sunt in zona intima
Acele punctulete sunt sub forma de cosuri sau cum?

Eu

acum 13 ani

Mi-am dat seama ca se numeste Tinea cruris...chiar asta este.Intrebarile mele ar fi:cu ce se trateaza ea,daca nu este tratata ce efecte poate avea si de la ce apare?

Toader Valeria

acum 13 ani

va rog sa ma ajutati mia aparut besici cu apa micute dupacare sau transformat in bube prin scarpinare
Pe maini apoi cu timpul mi sa facut si pe tot corpul. va rag sa ma ajutati din tot sufletul.

IonVasile

acum 13 ani

Eu iti recomand sa mergi la un medic dermatolog. Oricum calitatea pozei nue prea grozava... si nu prea cred ca este corect sa iti ofere cineva solutii pentru o situatie neclara sau pe care o presupui. Daca se extinde, cu atata mai mult trebuie sa mergi la medic pentru un diagnostic si tratament corect.