Basici la picioare

Boli de piele

Postata de Pralina cu 13 ani in urma.

buna ziua. eu am o prolema cu pielea de la picioare: indiferent cu ce as fi incaltata (adidasi, slapi, pantofi, sandale etc.) imi papar basici cu lichid la picioare (pe talpa, intre degete, la calcai etc.cu toc sau fara toc ) orinde atinge materialul pielea. care ar putea fi cauzele? e tratament as putea lua? ma poate ajuta cineva? va multumesc

Raspunsuri (7)

ina

acum 13 ani

fara a face reclama iti recomand plasturii si stikul de la Compeed
Plasturele tine si 2 zile, nu se dezlipeste la contactul cu apa, iat stikul este recomandat a se aplica preventiv.
Si eu am aceasta problema si pot sa zic ca aceste produse, de cele mai multe ori m-au ajutat.
Uite aici detalii //sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/flictenele-tratament-si-prevenire_5701

danyelin

acum 13 ani

Buna.Tu ai o problema care nu trebuie ignorata.du-te la un dermatolog sau daca ai o farmacie in apropriere cumpara-ti clobetazol-crema si te dai dimineata si seara.E tratament de durata,macar doua-trei luni.Daca il intrerupi acele vezicule cu lichide iti vor aparea iar..O zi buna!

Pralina

acum 13 ani

multumesc

sandor

acum 10 ani

Aceeasi problema am avut si eu. M-am dus la dermatolog si mi-a zis cae din cauza lambriilor. Nu-mi venea sa cred, dar dupa un tratament contra lambriilor basicile mi-au trecut

Nicusor

acum 8 ani

Buna ziua...Eu am fost infectat cu scabie iar pe picioru stang pe lateraulu degetului am 3 basici maricele daca le ating ma doare foarte tare

Nicusor

acum 8 ani

Buna ziua...Eu am fost infectat cu scabie iar pe picioru stang pe lateraulu degetului am 3 basici maricele daca le ating ma doare foarte tare

Nicoleta

acum 7 ani

Am băşicuţe la mâini şi nustiu cum să scap de ele ar putea fi o soloutie?