am nevoie urgent de un rasp va rog

Boli de piele

Postata de rebbeca cu 14 ani in urma.

buna, sunt disperata nu stiu ce sa fac si ce sa mai incerc .....problema mea incepe cu 1 an in urma am niste mancarimi groaznice dupa cap si dupa ce ma scarpin imi apar niste cojii albe,am fost la dermatolog dar am fost degeaba caci nu ma lamurit mia zis cai o alergie la vreun aliment....am luat dermovate telfast am tinut regim alimentar am mancat mai mult fiert ,fara sare.si sana cam atat aveam voie.cat am tinut regimul mioa trecut dupa ce am terminat tratamentul au reaparut problema e ca acum sunt insarcinata in 22 sapt si 3 zile si nu mai pot lua nimik intern acum mancarimile sunt putrrnice pielea e rosie si putin umflata am folosit ceai de coafda calului ma spal pe cap si unguent cu galbenele din cate am citit eu pe net sar putea sa fie o neurodermita cred........la alt dermato nu am posibilitate acum sa ajung,as vrea ceva mai natural nu stiu sa nu mai am mancarimile astea ca nu mai suport ele sunt mai accentuate cand ma enervez...............a mai trecut cineva prin asta? oare ce o fii?ast nerabdatoare rasp voastre ms mult ...si Paste feicit

Raspunsuri (2)

elena

acum 14 ani

Cauta pe GOOGLE informatii despre ''''pisoriazis al pielii capului''''. Poate-i vorba despre asta. Vezi si la imagini. Sanatate!!!

Andy

acum 14 ani

Cred ca este vorba de psoriazis. Tratamentul este simplu - te speli cu multe sampoane.
Ac***a in vedere ca esti insarcinata, iti recomand sa te vada un dermatolog.
Mergi la Elisa /dermatologie si intreaba de Dr. Mirela Nichita.